Od innowacyjności w biznesie nie ma odwrotu

DI
opublikowano: 16-01-2013, 00:00

Trzy pytania do… Ingo Brenckmanna, dyrektora produktu ds. SAP HANA

1 Małym i średnim firmom opłaca się korzystać z zewnętrznego zarządzania danymi?

Konkurencja w sektorze MŚP jest bardzo duża. Od przedsiębiorstw wymaga się tu szybkiego podejmowania decyzji kluczowych dla biznesu i reagowania na zmiany zachodzące na rynku. Od tego, ile czasu takie działalnie zabierze, często zależy przyszłość firmy. Poza tym małe i średnie przedsiębiorstwa powinny się koncentrować na podstawowej działalności. Oddanie danych w zarządzanie podmiotowi zewnętrznemu pozwala im zaoszczędzić czas. A czas to pieniądz.

2 SAP ma dla małych i średnich firm przedsiębiorstw jakieś propozycje?

W ramach platformy SAP HANA oferujemy im nowoczesne aplikacje, zarządzanie danymi i ich analizę w czasie rzeczywistym. Błyskawiczny dostęp do danych i analiz zawdzięczamy technologii „in-memory”. Dbamy, żeby wdrożenie technologii w firmie klienta było nie tylko szybkie, ale i proste, dlatego proponujemy firmom wsparcie w dopasowaniu systemu do profilu ich działalności i do ich wielkości. Liczba małych i średnich podmiotów zainteresowanych tą technologią stale rośnie. Przede wszystkim dlatego, że są one coraz bardziej świadome korzyści, jakie daje im to rozwiązanie. Co więcej, sięgają po nie także nowe branże, np. w Japonii jednej z firm taksówkarskich dostarczamy w czasie rzeczywistym mapy, określające najmniejsze odległości między punktem A i B oraz optymalne trasy przejazdu między tymi punktami. Zarządzaniem i analizą danych interesują się coraz częściej także start-upy. To pokazuje, że skuteczność rozwiązania nie zależy od wielkości firmy ani jej pozycji na rynku.

3 Ale czy okres spowolnienia gospodarczego jest rzeczywiście odpowiedni na to, aby firmy inwestowały w nowoczesność?

Rzeczywiście, niepewna sytuacja gospodarcza skłania przedsiębiorców do ostrożności, ale jest dla nich także szansą na prześcignięcie konkurencji. Aby osiągnąć sukces, firma musi się doskonalić, w czym właśnie pomaga nowoczesna technologia. Zastosowanie takich rozwiązań jak stosowane także przez nas „in-memory” niezwykle przyspiesza przetwarzanie informacji w firmie i przez to otwiera szansę budowania zupełnie nowych procesów i sposobów działania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Od innowacyjności w biznesie nie ma odwrotu