Od października startuje połączenie lotnicze z Łodzi do Londynu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-06-2005, 15:58

W październiku rozpocznie działalność połączenie lotnicze z Łodzi do Londynu. Linię będzie obsługiwać irlandzki przewoźnik Ryanair - poinformował we wtorek wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski.

W październiku rozpocznie działalność połączenie lotnicze z Łodzi do Londynu. Linię będzie obsługiwać irlandzki przewoźnik Ryanair - poinformował we wtorek wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski.

Pierwszy samolot z Łodzi do Londynu ma polecieć 30 października. Trasę będą obsługiwać samoloty typu Boeing 737, zabierające na pokład blisko dwustu pasażerów. W Londynie będą lądować na lotnisku Stansted.

Tomaszewski poinformował, że miasto na promocję połączeń z Londynem wyda rocznie 105 tys. euro, pod warunkiem że samoloty będą latać codziennie. Kwotę tę musi jeszcze zaakceptować rada miejska.

Zdaniem dyrektora ds. komunikacji Ryanair, Petera Sherrarda, bilet na lot w jedną stronę bez podatków i opłat lotniskowych będzie kosztował 19 złotych. "Łódź wkrótce stanie się ważnym ośrodkiem turystycznym dla Brytyjczyków. Powstaną tu nowe miejsca pracy. Poprzez promocję połączeń lotniczych będziemy promować Łódź" - powiedział Sherrard.

Rozmowy przedstawicieli Łodzi z irlandzkim przewoźnikiem były prowadzone od kilku miesięcy. By samoloty Ryanair mogły latać do Łodzi, konieczna była przebudowa pasa startowego. Planowana jest również przebudowa terminalu pasażerskiego, która pozwoli na zwiększenie liczby obsługiwanych podróżnych do około 500 tys. osób rocznie.

Loty z Łodzi do Londynu będą pierwszymi połączeniami realizowanymi z lotniska Łódź-Lublinek przez tzw. taniego przewoźnika. Obecnie z lotniska nie latają rejsowe samoloty. Wcześniej realizowane były połączenia z Kolonią i Kopenhagą, ale zostały zawieszone. Jesienią zeszłego roku wstrzymano także stałe loty na trasie do Warszawy.

Ryanair jest jedną z największych europejskich tanich linii lotniczych. Od marca samoloty tej firmy latają z Wrocławia do Londynu. Przewoźnik zapowiada, że 23 września uruchomi połączenia z Poznania do Londynu, a tydzień później ają rozpocząć się codzienne loty na trasach z Londynu do Łodzi, Gdańska, Rzeszowa, Szczecina i Bydgoszczy. Ponadto, tego samego dnia firma zapowiada rozpoczęcie lotów z Frankfurtu do Gdańska (4 razy w tygodniu), zaś 1 listopada z Frankfurtu do Rzeszowa (3 razy w tygodniu).     hop/ je/ kaj/

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu