Od poniedziałku dłuższe notowania na warszawskiej giełdzie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-10-2005, 11:22

Od poniedziałku notowania większości papierów wartościowych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) potrwają o 40 minut dłużej. Na GPW zmieni się harmonogram sesji. Jest to związane z decyzją zarządu GPW z końca lipca br.

Od poniedziałku notowania większości papierów wartościowych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) potrwają o 40 minut dłużej. Na GPW zmieni się harmonogram sesji. Jest to związane z decyzją zarządu GPW z końca lipca br.

Notowania ciągłe na rynku kasowym będą się rozpoczynać 30 minut wcześniej, czyli o 9.30, a nie jak dotąd - o 10. Fixing zamykający będzie przeprowadzany 10 minut później niż dotychczas, czyli o 16.20.

    Dogrywka po fixingu zamykającym notowania będzie przeprowadzana między 16.20 a 16.30.

    Zmiana godziny fixingu zamykającego nie dotyczy kontraktów terminowych na obligacje skarbowe. Moment zamknięcia nie zmieni się i pozostaje o godzinie 16.30.

    Z kolei zmiana w notowaniach ciągłych na rynku terminowym dotyczy godziny zakończenia notowań ciągłych (z 16 na 16.10), przyjmowania zleceń na zamknięcie (będzie się odbywać między 16.10 a 16.20), fixingu (16.20) i dogrywki (16.20-16.30). Przyjmowanie zleceń na otwarcie następnej sesji będzie się odbywać między 16.30 a 16.35.

    Faza przyjmowania zleceń na następny dzień dla wszystkich systemów notowań zamknie się o 16.35.

    Do tych zmian zostały dostosowane godziny zawierania transakcji pakietowych i przekazywania raportów bieżących i okresowych przez emitentów. Od poniedziałku emitenci papierów wartościowych notowanych w systemie ciągłym powinni przekazywać raporty do godziny 9.00, a nie do 9.30. Wznowienie przekazywania raportów powinno nastąpić po zakończeniu notowań, czyli po godz. 16.30.

    Do zmian w harmonogramie sesji został również dostosowany czas publikacji indeksów giełdowych. Począwszy od poniedziałku zmieni się godzina publikacji wartości otwarcia indeksów obliczanych ciągle (MIDWIG, WIG, WIG20, TechWIG i NIF). Zmianie ulegnie również godzina publikacji zamknięcia wszystkich indeksów. Nie zmienią się jednak inne zasady publikacji indeksów, w tym częstotliwość.

    GPW publikuje 13 indeksów giełdowych. Wartości WIG20, MIDWIG, WIG, TechWIG i NIF są publikowane w trakcie trwania notowań ciągłych, pozostałych indeksów - trzykrotnie w trakcie sesji giełdowej (po pierwszym i drugim fixingu oraz na zamknięcie sesji) - są to WIG-PL, WIRR oraz subindeksy sektorowe: WIG - BANKI, WIG - BUDOWNICTWO, WIG - INFORMATYKA, WIG - MEDIA, WIG - SPOŻYWCZY, WIG - TELEKOMUNIKACJA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane