Od soboty płacimy nieco więcej za gaz

PZ
opublikowano: 03-04-2006, 00:00

Gwoli przypomnienia: od 1 kwietnia wzrosły ceny gazu. Dla dużych odbiorców przemysłowych podwyżka wynosi od 7 proc. do 9 proc. W przypadku odbiorców indywidualnych podwyżki mogą wynieść nawet do 15 proc.

Jak tłumaczy PGNiG, wzrost cen gazu jest podyktowany przede wszystkim wyższymi cenami importu. Podwyżka jest większa dla gospodarstw domowych gdyż po raz pierwszy od kilku lat rosną też stałe opłaty za dostarczanie gazu.

Według spółki, odbiorcy indywidualni zapłacą za gaz więcej o około 3-4 zł brutto miesięcznie. Natomiast osoby zużywające gaz do ogrzewania domów zapłacą miesięcznie więcej średnio o około 17 zł brutto, w zależności od terenu.

Jest to już druga podwyżka cen gazu w tym roku — pierwsza miała miejsce w styczniu. Nowe taryfy zostały zatwierdzone przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki i będą obowiązywały do końca 2006 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Od soboty płacimy nieco więcej za gaz