Od środowej decyzji Fed zależą nastroje na rynkach

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 28-01-2008, 00:00

Inwestorzy muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy Fed na kończącym się w środę regularnym posiedzeniu znów obetnie stopy procentowe? Decyzja ta ma niebagatelne znaczenie dla rynków finansowych na całym świecie.

Obniżka stóp procentowych o kolejne 50 pkt, która sprowadzi stopę funduszy federalnych do 3 proc., da impuls do kupna akcji na świecie oraz dodatkowo zwiększy dysproporcję w poziomie stóp procentowych pomiędzy USA a resztą świata. Będzie to powód do osłabienia dolara.

Brak obniżki lub też cięcie jedynie o 25 pkt może wywołać nową falę wyprzedaży na świecie. Taka wyprzedaż, podobnie jak to działo się ostatnio, powinna być skorelowana z umocnieniem „zielonego”. Znaczenie w tym tygodniu mogą mieć też publikowane w środę wstępne dane o amerykańskim PKB w IV kw. 2007 oraz piątkowy raport z rynku pracy.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu