Od wizji do realizacji

  • Materiał partnera
opublikowano: 28-01-2019, 09:06

Oświetlenie przemysłowe – LEDOWA rewolucja !

Gwałtowny rozwój technologii LED w ostatnich latach spowodował prawdziwy przewrót w oświetleniu przemysłowym. Wysoko wydajne diody o skuteczności świetlnej powyżej 100 lumenów z 1 Wata mocy, dały możliwość na konstruowanie przemysłowych opraw oświetleniowych pozwalających zamienić standardowe oprawy o mocach od 250W do 1000W i generujących ogromne koszty ich użytkowania!

Elektro-Sal prekursorem zmian

Hurtownia Elektro-Sal z Gliwic uczestniczy w tych przemianach od samego zarania. Pod koniec 2011 roku uznaliśmy, że przemysłowe oświetlenie LED powinno stać się naszą specjalnością. Ponadto, chociaż diody LED pochodziły wyłącznie z importu, postawiliśmy na polskich producentów, którzy w tym właśnie czasie rozpoczynali produkcję przemysłowych opraw LED w oparciu o własne rozwiązania konstrukcyjne. Początki nie były łatwe – pierwsze lampy konsumenckie i oprawy przemysłowe były relatywnie drogie a świadomość ich zalet u potencjalnych użytkowników znikoma. Należało ten stan rzeczy zmienić. Aby móc tego dokonać - w pierwszej kolejności nasza firma, poprzez szereg szkoleń, zbudowała kompetencje swoich handlowców. Równolegle wypracowywaliśmy relacje handlowe z wiodącymi krajowymi i zagranicznymi producentami oświetlenia LED, budując w ten sposób bazę produktów gotowych do zaoferowania naszym klientom. Tak przygotowani rozpoczęliśmy pracę od podstaw z naszymi klientami – przede wszystkim przemysłowymi, oferując im nie tylko produkt ale także wartości dodane w postaci nieodpłatnie wykonywanych projektów oświetleniowych oraz kalkulatora liczącego oszczędności z inwestycji w oprawy LED. Pierwsze efekty tej pracy pojawiły się w 2013 roku w postaci kontraktu na dostawę kilkuset opraw LED polskiego producenta do jednej z największych fabryk w gliwickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ten kontrakt był swoistym kamieniem milowym w rozwoju firmy ponieważ realizując go - z jednej strony potwierdziliśmy nasze kompetencje jako dostawcy, z drugiej zaś wykazaliśmy wysoką jakość polskiego produktu. Kolejne lata to stopniowy, wypracowany w znacznej mierze przez nas, wzrost świadomości klientów z korzyści z zastosowania opraw LED, która przełożyła się na znaczące przyrosty sprzedaży. Efekty tej pracy w znacznej mierze przyczyniły się do przyznania naszej firmie w czterech kolejnych latach 2015, 2016, 2017 i 2018 przez wydawnictwo Puls Biznesu tytułów Gazeli Biznesu. W tamtym okresie, współpracując z firmami wykonawczymi, zrealizowaliśmy dostawy opraw dla kilkunastu hal przemysłowych i magazynowych – zarówno nowopowstających jak i już funkcjonujących, dostarczaliśmy także oprawy specjalistyczne, np. dla przemysłowych lakierni. W naszej ofercie pojawiły się także oprawy LED oświetlenia ulicznego i drogowego – czego najlepszym przykładem jest realizacja oświetlenia płyty postojowej lotniska w Pyrzowicach. Takie, i podobne realizacje sprawiły, że powoli stawaliśmy się niekwestionowanym liderem zastosowań technologii LED w oświetleniu przemysłowym.

Kolejnym krokiem milowym w rozwoju naszej firmy było podjęcie w 2017 roku wyzwania kompleksowego zrealizowania instalacji elektrycznej dużej hali logistycznej w Siemianowicach Śl. , której znaczącą częścią było specjalistyczne oświetlenie LED wnętrza magazynu wysokiego składowania oraz terenów zewnętrznych hali. Perfekcyjna realizacja tej inwestycji zaowocowała kolejnymi kontraktami – m.in. na wykonanie instalacji oświetlenia zewnętrznego największego na Śląsku i jednego z największych w Polsce parkingu magazynowego, o powierzchni 30 ha, dla importowanych samochodów. Takie, i podobne do nich inwestycje znajdują się już w portfolio naszych kontraktów na rok 2019. Perspektywa rosnących w najbliższy czasie cen energii elektrycznej i systematycznie spadające ceny diod LED z pewnością zwiększą popyt na modernizacje i wymiany instalacji oświetleniowych. Jesteśmy na taki scenariusz przygotowani dlatego z optymizmem spoglądając w przyszłość planujemy kolejne kroki zmierzające do rozwoju naszej firmy.

Konsekwentny rozwój

Z początkiem 2019 roku rozpoczynamy inwestycję polegającą na rozbudowie naszej siedziby w Gliwicach co jest efektem naszej gwałtownej ekspansji i zdobywania zaufania kolejnych partnerów biznesowych. Wraz z rozbudową siedziby zamierzamy również dać nowe miejsca pracy. To wszystko sprawia, że stajemy się coraz bardziej rozpoznawalnym i cenionym na Śląsku i w całej Polsce przedsiębiorstwem. Zapraszamy do kontaktu wszystkich inwestorów, dla których jesteśmy w stanie wykonać nieodpłatnie projekt oświetleniowy oraz kalkulację korzyści wynikających z wymiany oświetlenia na LED.

Elektro-sal
ul. Toszecka 34,
44-100 Gliwice
Telefon: (032) 233-01-00
Fax.: (032) 233-01-01
email: gliwice@elektro-sal.pl
www.elektro-sal.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu