Od wydawcy: Wciąż jesteśmy w drodze

Patricia Deyna, prezes Bonnier Business (Polska), wydawcy „Pulsu Biznesu”
opublikowano: 13-12-2018, 22:00

Zmiany zachodzące na świecie wskazują niezbicie, że kobiety są już gotowe do podejmowania najtrudniejszych wyzwań i robią to z dużym powodzeniem.

Dowodów na to mamy wiele w polityce, nauce, kulturze i sztuce, a także w biznesie. Sto kolejnych przykładów można znaleźć właśnie w naszym rankingu. O ile jednak, bez cienia przesady, możemy stwierdzić, że kobiety są gotowe merytorycznie i mentalnie, by zmieniać świat na lepsze, o tyle wciąż można mieć wątpliwości, czy świat jest na to gotowy. Rok, który upłynął od publikacji poprzedniej edycji rankingu „100 Kobiet Biznesu”, obfitował w wydarzenia, przyczyniające się do obalania kolejnych stereotypów, a przede wszystkim do bezpardonowej rozprawy z różnymi formami dyskryminacji kobiet. Mimo to wciąż nie brakuje kolejnych, zupełnie nowych jej przejawów, co wskazuje, że szeroko pojmowane równouprawnienie wcale nie stało się jeszcze faktem i że wciąż do niego zmierzamy.

Osobowości, jakimi są laureatki rankingu „100 Kobiet Biznesu 2018”, z pewnością przyczynią się do wyznaczania kolejnych celów na tej drodze i sposobów ich osiągania. To sprawne menedżerki umiejące doskonale wykorzystać przymioty tradycyjnie przypisywane kobietom i nie ustępujące mężczyznom, jeśli chodzi o cechy uznawane za męskie, udowadniając, że czas najwyższy odłożyć do lamusa tego rodzaju podziały. Anachroniczność takich rozgraniczeń potwierdzają także wyniki finansowe firm zarządzanych przez tegoroczne laureatki, a to przecież właśnie wyniki decydowały o zakwalifikowaniu się do zestawienia i o zajmowanym miejscu. Gratulując sukcesów Kobietom Biznesu 2018, życzę im, aby oprócz siły do odnoszenia kolejnych zwycięstw w rozgrywkach na szachownicy międzynarodowej gospodarki, znalazły energię do tego, by skutecznie przeciwstawiać się wszelkim formom dyskryminacji. Życzę im jednocześnie, żeby podążały za swoimi marzeniami i realizowały się na wszystkich polach — nie tylko zawodowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patricia Deyna, prezes Bonnier Business (Polska), wydawcy „Pulsu Biznesu”

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu