Czytasz dzięki

Od wydawcy: Sto dowodów na…

Patricia Deyna
opublikowano: 05-12-2019, 22:00

O zrównaniu praw płci w ostatnich latach mówi się bardzo dużo i, na szczęście, dużo się również w tym względzie robi. Mimo to wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Codzienne podejmowanie tego wysiłku leży przecież w interesie całego społeczeństwa, nie tylko jego żeńskiej połowy.

W sytuacji gdy wiele pracujących kobiet w praktyce łączy dwa etaty — firmowy i prywatny związany z prowadzeniem domu i wychowaniem potomstwa — każda forma wsparcia jest dla nas cenna. Każda forma wsparcia ułatwia nam osiągnięcie sukcesu zawodowego, który przecież jest także sukcesem firm, dla których pracujemy. Warto tu jednak stanowczo podkreślić, że to wsparcie nie powinno być niczym niezwykłym, formą „bonusu”, na udzielenie którego decyduje się pracodawca, lecz normą, codziennością wszystkich polskich przedsiębiorstw.

Patricia Deyna, prezes Bonnier Polska
Zobacz więcej

Patricia Deyna, prezes Bonnier Polska Fot. ARC

Sto laureatek tegorocznego rankingu to sto historii sukcesu w biznesie prowadzonym na własny rachunek lub w strukturach dużych, czasami międzynarodowych, koncernów. To także sto dowodów, że takie pojęcia, jak fachowość, kompetencja czy konsekwencja w działaniu, nie mają płci.

Tegoroczny ranking dowodzi także, że w dzisiejszej rzeczywistości przestają obowiązywać powszechne kiedyś podziały branż na męskie i kobiece. Wśród laureatek są bowiem panie zarządzające m.in. firmami transportowymi, paliwowymi, sprzedającymi samochody, budowlanymi czy telekomunikacyjnymi, czyli takimi, które jeszcze do niedawna kojarzone były z mężczyznami. Gratulując laureatkom kolejnej edycji naszego rankingu, życzę im, aby potrafiły znaleźć siłę do przeciwstawiania się przeciwnościom, a jednocześnie aby liczba tych przeciwności była jak najmniejsza. Żeby znalazły równowagę niezbędną w działalności zawodowej i w życiu prywatnym. Życzę także, aby nie zabrakło im czasu na realizowanie ich pasji i na marzenia. Z marzeń rodzą się bowiem plany, a z planów sukcesy — w każdej dziedzinie życia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patricia Deyna

Polecane