Odbicie na parze EUR/PLN

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 06-07-2017, 16:59

W związku z aprecjacją europejskiej waluty notowania EUR/PLN od rana budują odbicie.

Na pozostałych parach złotówkowych dziś po południu nastąpił zwrot w kierunku południowym, który na parach USD/PLN i GBP/PLN zniósł większość porannego ruchu w górę.

EUR/PLN

Dzisiejsze budowane od rana odbicie zniosło już zdecydowaną większość wczorajszego wieczornego cofnięcia. Od kilku dni na tej parze żadna ze stron nie może zyskać zdecydowanej przewagi – notowania ani nie zdołały pokonać czerwcowych maksimów(4,2560), ani wygenerować sygnału zakończenia wzrostowego ruchu korekcyjnego budowanego od przełomu maja i czerwca. Sygnałem technicznym jej zakończenia byłoby zejście notowań poniżej poziomu tegorocznych minimów (4,1516), a w przypadku ich sforsowania kolejnym celem notowań będzie strefa wsparć zlokalizowana w okolicy poziomu 4,10. Z kolei maksymalny zasięg wzrostowej korekty wypada moim zdaniem w okolicy poziomu 4,30.

USD/PLN

Notowania USD/PLN także mają dziś problem z kontynuacją wygenerowanego na przełomie czerwca i lipca odbicia. Odbicie to wykształciło się po tym jak w miniony piątek kurs tej pary naruszył poziom wcześniejszych, tegorocznych minimów ustanawiając nowe ekstrema (3,6960). Nadal jest to tylko lokalne odbicie, które nie zmienia sytuacji technicznej w średnim terminie. Kluczowa strefa wsparć rozciąga się od poziomu 50% zniesienia sekwencji wzrostowej z 2014 roku do wspomnianego poziomu 3,70. Trwałe pokonanie okolic 3,63 otworzyłoby drogę do dalszej przeceny dolara do złotówki do strefy wsparć kształtowanej przez 61,8% zniesienie sekwencji wzrostowej z czerwca 2014 roku oraz dwuletnie minima z maja 2015 (3,49-3,53)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy