Odbicie nie rozruszało rynku

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 14-01-2005, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku terminowym przyniosła oczekiwane odbicie po serii spadków, które od początku stycznia zbiły wartość marcowej serii o niemal 100 pkt. W porównaniu z tymi zniżkami 20-pkt odbicie nie robi wrażenia. Dobrą wiadomością dla posiadaczy długich pozycji jest utrzymanie wsparcia na 1900 pkt. Na razie jednak powinni oni być zadowoleni, jeśli kontrakty wejdą w konsolidację przy minimum.

Notowania rozpoczęły się wzrostem przy oporze na poziomie 1913 pkt. Jeszcze przed otwarciem handlu akcjami kontrakty na fali optymizmu wyznaczyły maksimum na 1922 pkt. Jednak początkowy marazm na rynku akcji podciął skrzydła popytowi i wartość futures zeszła do 1910 pkt.

Dopiero silny PKN dał impuls kupującym na rynku terminowym. Kontrakty w ślad za indeksem powróciły na ścieżkę zwyżek i w ten sposób po południu wyrównały wczorajsze maksimum. Jednak końcówka przyniosła kolejny odwrót i najpopularniejsza seria zakończyła dzień na poziomie 1911 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy