Odchodzi dobry duch polskich przedsiębiorców

Kazimierz Krupa
06-07-2004, 00:00

Z reguły, tak to już bywa, na wieść o odchodzeniu z rządu jakiegoś ministra, czy wiceministra (inna sprawa, że rzadko z własnej woli odchodzą) szeroka publiczność reaguje: nareszcie. Okazuje się jednak, że nie zawsze. Małgorzata Okońska-Zaremba, wiceminister gospodarki, współtwórczyni ustawy o swobodzie gospodarczej, stosunkowo rzadko występowała w światłach jupiterów, nie udzielała zbyt wielu wywiadów prasowych. A mimo to była doskonale znana, przede wszystkim w gronie przedsiębiorców, którzy doskonale wiedzieli, jak walczy o ich interesy. Teraz jej — spowodowane względami zdrowotnymi — odejście z rządu może skutkować zakłóceniami w realizacji i tak okrojonej przecież ustawy.

Podsumowaniem kilkuletniej pracy minister jest dokument „Przedsiębiorczość w Polsce”. Jest to raport tyleż rzetelny, co nie pozostawiający wątpliwości co do zakresu niezbędnych prac, jeżeli chcemy ulżyć losowi przedsiębiorców. Niezbędne do podjęcia przedsięwzięcia rozlokowane są w wielu sektorach, dotyczą wielu rozwiązań szczegółowych. Miejmy nadzieję, że ktoś to jednak ogarnie, ktoś będzie koordynował, że nie będzie trzeba, za Sienkiewiczem, przywoływać Małego Rycerza słowami: larum grają...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Odchodzi dobry duch polskich przedsiębiorców