#PBdosłuchania: Odcinek 35. O BOGACTWIE

opublikowano: 16-03-2018, 05:59
aktualizacja: 16-03-2018, 06:00

Pieniądze podobno nie dają szczęścia, ale na pewno umożliwiają korzystanie z narzędzi, które przynoszą radość. Dziś w Pulsie Biznesu do słuchania porozmawiam o naprawdę dużych pieniądzach.

Na początku – spróbujemy je policzyć. O metodach wyceny największych majątków w Polsce i na świecie opowie Kazimierz Krupa, były redaktor naczelny magazynu Forbes, do którego uderzali zarówno ci, którzy chcieli się na liście najbogatszych znaleźć, jak i uciekinierzy z niej.

Kiedy uzbieramy już odpowiedni majątek – kilkadziesiąt lub kilkaset milionów złotych – pojawią się pierwsze problemy związane z zarządzaniem nim lub przygotowaniem zmiany pokoleniowej. O tego typu dylematach najbogatszych Polaków opowie Rafał Lorek z firmy Lorek Pawlak Family Office.

Jeżeli jednak nie interesuje nas doradztwo w zarządzaniu majątkiem, to możemy sami nim dysponować, a jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest od setek lat lokata w nieruchomości. O najdroższych apartamentach w Polsce opowie Anna Gołasa z redakcji Pulsu Biznesu.

Kiedy jednak chcemy pozostawić po sobie coś więcej niż tylko wdzięczność obdarowanych spadkobierców, możemy myśleć o założeniu fundacji rodzinnej. Słynna historia Andrzeja Czerneckiego, który spieniężył swój majątek by pomóc w nauce biednej młodzieży zainspirowała wielu. O Fundacji Edukacyjnej EFS opowie Igor Czernecki, syn fundatora.

Na koniec spojrzymy na bogactwo narodu. Czy istnieją wskaźniki umożliwiające zbadać nie tylko dochód, ale również zamożność lub szczęście? O tym porozmawiam z ekonomistą Ignacym Morawskim z portalu SpotData.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Biznesu do słuchania / #PBdosłuchania: Odcinek 35. O BOGACTWIE