Czytasz dzięki

Oddanie odcinka A-2 Stryków-Dąbie nastąpi później niż planowano - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-09-2005, 07:49

Odcinek autostrady A-2 ze Strykowa w kierunku Poznania zostanie oddany do użytku dopiero w przyszłym roku, choć miał być gotowy w grudniu - zapowiada "Dziennik Łódzki".

Odcinek autostrady A-2 ze Strykowa w kierunku Poznania zostanie oddany do użytku dopiero w przyszłym roku, choć miał być gotowy w grudniu - zapowiada "Dziennik Łódzki".

Kilkumiesięczne opóźnienie wynika między innymi z niedokładnych ekspertyz geologicznych, które nie uwzględniły dużej podmokłości terenów pod autostradę. W efekcie część gruntów, na przykład w rejonie Szczawina i Swędowa pod Strykowem, trzeba było dodatkowo osuszać - wyjaśnia gazeta.

W pobliżu Szczawina podmokły teren musiał być też wzmocniony. Wykonawcy tak się spieszyli z osuszaniem, że w niektórych miejscowościach sąsiadujących z planowaną autostradą zabrakło wody w studniach. O kilkadziesiąt centymetrów obniżył się też poziom wody w stawach.

Piotr Palmowski, zastępca dyrektora łódzkiego biura Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz kierownik projektu budowy autostrady A-2 w województwie łódzkim, tłumaczy opóźnienia głównie niekorzystną pogodą w czasie budowy: przedłużającą się zimą oraz trzema tygodniami ciągłych opadów wiosną.

Budowa A-2 od Strykowa do Dąbia zaczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Ten odcinek autostrady miał być gotowy w ciągu 15 miesięcy - informuje "Dziennik Łódzki".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane