Odejdę, bo pracodawca nie daje podwyżki

DCZ
29-04-2011, 08:16

Polacy dostrzegają ryzyko utraty posady, ale raczej się nie boją, że trudno im będzie znaleźć nową.

Wyniki badania Instytutu Badawczego Randstad wskazują, że przez minione pół roku aż 27,1 proc. respondentów zmieniło pracodawcę. To znaczny wzrost wobec 17, 3 proc.  W listopadzie 2010 r. Aktywnie szuka nowego zajęcia 15 proc. pracujacych respondentów, gdy poptrzednio było to 13 proc. To wysoki odsetek w porównaniu z większością krajów europejskich (np. w Niemczech, Holandii 9 proc., we Francji 7 proc., w Grecji 10 proc.). I w dodatku badani Polacy deklarują coraz większą gotowość do zmian pracodawcy. W obecnej, trzeciej, edycji badania tzw. indeks mobilności dla Polski wyniósł 117 punktów, co jest najwyższym wynikiem wśród krajów europejskich (dla porównania: w Niemczech jest to 87 pkt), a także wyższym niż przeciętna dla wszystkich badanych krajów (106 pkt).

- Większa gotowość Polaków na zmianę pracy może mieć związek z ograniczoną chęcią pracodawców do podwyższania pensji. Wielu z nas po niemal dwuletnim kryzysie, gdy nie było podwyżek, oczekiwało ich teraz. Widząc, ze pracodawca sie do tego nie kwapi, biorą pod uwagę zmianę pracy – uważa Agnieszka Bulik z Randstad Poland.  

Jednocześnie Polacy sa wielkimi optymistami, jesli chodzi o możliwość znalezienia nowej pracy. Aż 75 proc. badanych nie spodziewa się, by mieli z tym trudności, a 69 proc. jest przekonanych, że znajdzie pracę na podobnym stanowisku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Odejdę, bo pracodawca nie daje podwyżki