Odgłosy kampanii

Wojciech Twardziak
10-09-2001, 00:00

Odgłosy kampanii

- Liga Rodzin Polskich zarzuca resortowi skarbu sabotaż w sprawie realizacji ustawy o utworzeniu holdingu Polski Cukier. Według Elżbiety Barys z LPR, resort robi to w porozumieniu z firmami z zagranicy. Jej zdaniem, dowodem na to jest fakt, że nie złożył on zażalenia w sprawie decyzji sądu zakazującej rozporządzania akcjami Śląskiej Spółki Cukrowej, jednego z najpoważniejszych kandydatów do państwowego holdingu. Elżbieta Borys uważa, że szuka się różnych przeszkód, by tej spółki nie powołać.

— Polska nie będzie rozwijającym się krajem, jeżeli nie zachowamy udziału Polaków we własności — dodaje Gabriel Janowski, animator powołania PC.

- Jarosław Kalinowski z PSL uważa, że spółdzielczość nie jest reliktem przeszłości, ale „najbliższą ludziom formą gospodarowania i szansą na poprawę życia, m.in. dla osób pracujących w rolnictwie”.

— Idziemy do UE i jeżeli chcemy mówić o poprawie sytuacji chociażby w rolnictwie, to nie da się zrobić tego bez spółdzielczości — twierdzi.

Jarosław Kalinowski podkreślił, że w UE funkcjonują różne formy spółdzielczości, które są zwolnione z podatku dochodowego. Takie rozwiązania można przenieść na nasz grunt.

- Samoobrona opowiada się za dożywociem i konfiskatą mienia za korupcję i działania na szkodę państwa. Andrzej Lepper oświadczył, że jeżeli jego ugrupowanie dostanie się do Sejmu, to zrobi „wszystko, aby osiągnąć ten cel”. Twierdzi, że ludzie „z pierwszych stron gazet” powinni wyjaśnić społeczeństwu, w jaki sposób w tak krótkim czasie dorobili się tak ogromnych majątków. Lider Samoobrony nie podał jednak listy osób, które chciałby poddać finansowej lustracji. Ugrupowanie żąda również lustracji gospodarczej, która polegałaby na przedstawieniu przez każdy rząd bilansu, co sprywatyzował, jakie pieniądze zarobił na tej prywatyzacji i gdzie się one podziały.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Twardziak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Odgłosy kampanii