PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Odkłamywanie mitów

KG
opublikowano: 08-08-2019, 22:00

Od dziś do 20 października 2019 r. w Muzeum Plakatu w Wilanowie, Oddziale Muzeum Narodowego w Warszawie, można oglądać wystawę „Odkłamywanie mitów?

Plakaty kubańskie lat 60. i 70. XX wieku na twórczości plakatowej w Polsce i Czechosłowacji”. Zaprezentowano na niej ciekawe, choć mało znane zbiory Kolekcji Plakatu Obcego w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Przedmiotem kuratorskich dociekań i porównań są plakaty polityczne i kulturalne — filmowe, teatralne oraz anonse wydarzeń artystyczno-kulturalnych. 168 eksponowanych prac pochodzi z Kuby, Czechosłowacji i Polski. Powstawały w podobnym okresie, tj. w latach 60. i 70. XX w., czyli w czasie największego boomu plakatowego w historii tego medium we wszystkich trzech krajach. Był to również moment w historii, gdy plakat zyskał w sztuce światowej rangę równą malarstwu i innym sztukom wyzwolonym, a artyści chętnie sięgali po ten środek ekspresji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KG

Polecane