Odlewnia Żeliwa Śrem planuje zwolnić 380 osób

PAP
03-02-2009, 15:49

Odlewnia Żeliwa Śrem SA planuje zwolnienie 380 osób. Jest to związane z oszczędnościami, jakie firma musi podjąć, by  dostosować się do trudnej sytuacji rynkowej - poinformował zarząd firmy.

Zdaniem szefów zakładu, brak radykalnych działań naprawczych spowodowałby zagrożenie dla dalszego funkcjonowania odlewni. W związku z tym - jak podkreślają - konieczne jest dostosowanie zatrudnienia do poziomu pozyskiwanych zamówień i realizowanej sprzedaży. W ramach oszczędności odlewnia chce również m.in. ograniczyć zużycie energii.

Informacje o planach redukcji zatrudnienia firma przekazała związkom zawodowym oraz do Powiatowego Urzędu Pracy. Zakres zwolnień i wszelkie sprawy pracownicze z tym związane zarząd firmy konsultuje ze związkami zawodowymi.

W minioną środę około 300 osób protestowało przed siedzibą zarządu Odlewni Żeliwa przeciwko zwolnieniom i sposobie zarządzania firmą. Według związkowców, w ciągu półtora roku nowy zarząd zwolnił około 700 osób z liczącej 1 tys. 700 załogi.

Odlewnia Żeliwa w Śremie należy do grupy kapitałowej Famur z Katowic. Produkuje odlewy żeliwne o wadze od 1 kilograma do 20 ton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Odlewnia Żeliwa Śrem planuje zwolnić 380 osób