Odlewnie szukają ugody

GRA
opublikowano: 19-02-2009, 00:00

Zarząd Odlewni rozmawia z bankami o redukcji zadłużenia wynikającego z opcji. Jest dobrej myśli i daje sobie na to dwa miesiące.

Zarząd Odlewni rozmawia z bankami o redukcji zadłużenia wynikającego z opcji. Jest dobrej myśli i daje sobie na to dwa miesiące.

Odlewnie Polskie, jedna z najgłośniejszych giełdowych ofiar toksycznych opcji walutowych, podrożały wczoraj o 27,9 proc. i były jednym z liderów sesji.

— To chyba odreagowanie wcześniejszych ostrych spadków kursu — komentuje Leszek Walczyk, wiceprezes Odlewni Polskich i jeden ze znaczących akcjonariuszy.

Jego firma rozmawia z bankami o redukcji zadłużenia wynikającego z umów opcyjnych.

— Za półtora do dwóch tygodni zaczniemy kolejną rundę negocjacji — zapowiada Leszek Walczyk.

Zadłużenie Odlewni, wynikające z umów opcyjnych, wynosi około 100 mln zł. Spółka negocjuje redukcję tych zobowiązań, a pomaga jej w tym zeszłotygodniowa decyzja sądu o upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.

— Zaprezentowaliśmy bankom nasze propozycje układu. Mamy sygnały, że ich przychylność rośnie — zapewnia Leszek Walczyk.

Propozycja spółki obejmuje m.in. roczną karencję wobec wierzycieli, a później spłatę zobowiązań rozłożoną na pięć lat. Kwota zobowiązań mogłaby zostać zredukowana do około 16 mln zł, a ich część mogłaby zostać przekonwertowana na akcje.

— Myślę, że w dwa miesiące wypracujemy kompromis — przewiduje Leszek Walczyk.

Wiceprezes ujawnia też, że nawiązał kontakt z nowym akcjonariuszem Odlewni — Mariuszem Brulińskim, właścicielem warszawskiej firmy zajmującej się pro- dukcją i importem cerami- ki oraz materiałów wykończeniowych dla budownictwa (ma 5,03 proc. głosów na walnym).

— Rozmawialiśmy. Doszło do krótkiej wymiany zdań i poglądów — mówi Leszek Walczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy