Odpoczynek WIG w pełni naturalny

TOMASZ MATRAS zarządzający Union Investment TFI
opublikowano: 14-03-2017, 22:00

Po dynamicznych zwyżkach cen akcji delikatna korekta spadkowa na GPW jest w pełni naturalna.

Jej źródła upatruję m.in. w chęci realizacji zysków przez inwestorów. Także zagranicznych, o czym świadczą wysokie dzienne obroty na warszawskiej giełdzie podczas ostatnich sesji. Spadki obserwowane na przełomie lutego i marca nie zmieniają natomiast naszego pozytywnego nastawienia do polskich akcji. Uważamy wręcz, że przejściowe korekty na GPW warto wykorzystać do zakupu akcji i jednostek uczestnictwa funduszy po niższych cenach.

Spośród spółek z GPW, które już zaprezentowały wyniki finansowe za ostatni kwartał 2016 r. i cały ubiegły rok, większość spisała się co najmniej nieźle. To dobry sygnał, ponieważ poprawiające się zyski spółek mogą być paliwem do dalszych zwyżek cen akcji.

Polskie akcje wspiera również otoczenie makroekonomiczne.

Polska gospodarka zaliczyła dołek w drugiej połowie 2016 r. i w kolejnych spodziewamy się sukcesywnej poprawy koniunktury. To przełoży się na wzrost zysków spółek w kolejnych kwartałach. Hossę na GPW powinien podtrzymać również rosnący napływ kapitału ze strony inwestorów indywidualnych. Z danych zebranych przez Analizy Online wynika, że w lutym bilans wpłat i wypłat funduszy akcji wyniósł niemal 430 mln zł. Duża część tej kwoty wpłynęła do funduszy akcji polskich, czyli de facto trafiła na giełdę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TOMASZ MATRAS zarządzający Union Investment TFI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu