Czytasz dzięki

Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu

  • Materiał partnera
opublikowano: 10-06-2020, 10:35

Czerwiec to miesiąc kiedy finansiści, przedsiębiorcy, naukowcy i dziennikarze spotykają się w Sopocie na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie. Tym razem tradycyjnych, przedwakacyjnych debat w salach nadmorskiego hotelu Sheraton nie będzie. Pandemia uniemożliwiła organizację spotkania. Będzie za to kongres w nowej, wirtualnej formule a organizatorzy zakładają, że to tylko preludium do tego, co ma się dziać, wyjątkowo jesienią, kiedy to EKF powinien się odbyć w tradycyjnej formule w Sopocie.

Na razie, w dniach 15-17 czerwca odbędą się wywiady, debaty wystąpienia, które będą transmitowane w internecie ze specjalnego warszawskiego studia Europejskiego Kongresu Finansowego. Organizatorzy zapowiadają 18 godzin transmisji rozmów i dyskusji, w których weźmie udział ponad 60 ekspertów. Hasło przewodnie tegorocznego wirtualnego kongresu to „Odpowiedzialne w obliczu kryzysu”. Tematy zostały narzucone przez ostatnie wydarzenia związane z pandemią COVID- 19 i ich wpływ na finanse, gospodarkę, życie codzienne Polaków.

Wśród tytułów zapowiadanych paneli dyskusyjnych przewijają się takie hasła, jak: „odpowiedzialne finanse”, „makroekonomiczne prognozy dla Polski”, „rola banków centralnych we wspieraniu gospodarki”, „szybka restrukturyzacja albo upadłość”, „2 lata transformacji cyfrowej w 2 miesiące”, „tarcza antykryzysowa w praktyce”.

Na wirtualnym kongresie nie zabraknie także „Pulsu Biznesu”, który w tym roku przygotował dla uczestników debatę online zatytułowaną „Po migracji do sieci. Człowiek w cyfrowym świecie”. Podstawą do dyskusji będzie raport przygotowany przez firmę analityczną Spot Data w partnerstwie z firmą Provident, prezentujący analizy najciekawszych zachowań Polaków w internecie w związku z pandemią. Zastanowimy się jak teraz podchodzimy i jak w przyszłości będziemy podchodzić do pracy zdalnej, rozrywki i kultury konsumowanej online, zakupów internetowych oraz do kwestii zdalnych usług finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DE

Polecane