Odpowiedzialność w biznesie

Materiał partnera
opublikowano: 09-02-2017, 22:00

Zrównoważony rozwój i idea CSR stały się wizytówką świadomego przedsiębiorcy.

Działające przy Politechnice Śląskiej Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju to stowarzyszenie działające na rzecz kreowania etycznego biznesu. Rozwija i popularyzuje założenia zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Eksperci zrzeszeni w stowarzyszeniu integrują i wspierają środowisko przedsiębiorców m.in. poprzez interdyscyplinarne doradztwo naukowe i etyczne a także rozwijanie dobrych praktyk biznesowych. Stowarzyszenie ma na koncie wiele sukcesów oraz istotnych z punktu widzenia rozwoju biznesu inicjatyw. Jest organizatorem Międzynarodowego Kongresu Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju. W ubiegłorocznym Kongresie, który odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, udział wzięli polscy oraz zagraniczni naukowcy, biznesmeni i przedstawiciele samorządów lokalnych.

Podczas Kongresu wygłoszono ponad 40 referatów oraz odbyły się dwie dyskusje panelowe. Podpisano również listy intencyjne o współpracy pomiędzy Śląskim Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju a Polskim Ruchem Czystszej Produkcji oraz Centrum Doradztwa Etycznego Uniwersytetu Mateja Beli w Bańskiej Bystrzycy. Warto wspomnieć również o partnerstwie merytorycznym Stowarzyszenia nad warsztatami z zakresu CSR przeprowadzonymi w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach czy przeprowadzeniu wykładów dla Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w oddziale w Gliwicach. Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju jest także, obok Miasta Zabrze i Biura Posła do Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, współorganizatorem kongresu poświęconego genezie, ewolucji oraz praktyce zrównoważonego rozwoju. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Kongres odbędzie się w maju 2017 r.

Magdalena Kruk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu