Odreagowanie przeceny

Sebastian Gawłowski
27-02-2003, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku terminowym stała pod znakiem odreagowania spadków z początku tygodnia. Kupujący wykazali dużą determinację, zwłaszcza że w trakcie handlu wyrównane zostały tegoroczne minima. Gracze terminowi mogą liczyć na psychologiczną korektę ostatnich spadków, jednak, na razie nadziei tych nie potwierdza zachowanie rynku kasowego.

Kontrakty rozpoczęły notowania na poziomie 1077 pkt, czyli 10 pkt ponad wtorkowym zamknięciem. Jeszcze przed południem posiadacze krótkich pozycji byli w komfortowej sytuacji. Wartość marcowej serii futures na WIG20 cofnęła się w okolice najniższego poziomu w tym roku (1067 pkt). To był przełomowy moment. Od tej pory kontrakty zaczęły odrabiać straty. Duża w tym zasługa graczy zamykających dotychczasowe krótkie pozycje.

Doprowadziło to do wyraźnego spadku liczby otwartych pozycji. Obecnie LOP wynosi 19 091, co oznacza spadek w porównaniu z poprzednią sesją o blisko 6 proc.

Aktywniejsze działania popytu doprowadziły do wyznaczenia maksimum sesyjnego na poziomie 1086 pkt. Natomiast zamknięcie wypadło zaledwie 5 pkt niżej.

Wartość najpopularniejszej serii kontraktów wróciła w obszar miesięcznej konsolidacji. Wydaje się jednak, że do zanegowania sygnałów sprzedaży z poprzedniej sesji potrzebny będzie wzrost powyżej 1100 pkt. Tylko czy gracze chcą powrotu do uciążliwego trendu bocznego. Wartość obrotu wyniosła 312,8 mln zł. Wolumen sięgnął 14 527 sztuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Odreagowanie przeceny