Odroczenie rozprawy o odszkodowanie dla mieszkańców Okęcia

PAP
03-09-2008, 15:50

Do 22 października Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył rozprawę w procesie o odszkodowanie dla małżeństwa z Okęcia. Państwo Szulc domagają się zadośćuczynienia za hałas i inne uciążliwości, związane z  działalnością stołecznego lotniska.

Pozew został złożony w styczniu br. przez mieszkających w pobliżu lotniska Barbarę Szulc i jej męża Sławomira. Domagają się oni od właściciela lotniska, PP Porty Lotnicze, odszkodowania w wysokości 104,2 tys. zł za utratę wartości nieruchomości i pogorszenia warunków życia, że względu na hałas.

"Sprawa jest znowu odroczona, ponieważ nie dojechał świadek. Jest to rzeczoznawca z Poznania, który brał dział w podobnych procesach, które dotyczyły obszaru wokół lotniska Krzesiny (31 baza lotnicza-wojskowa - red. PAP)" - poinformowała w środę PAP Barbara Szulc.

Szulc dodała, że został powołany kolejny świadek - specjalista od wyceny nieruchomości.

Oprócz małżeństwa Szulców już siedem mieszkających w pobliżu lotniska osób złożyło pozwy do sądu. W najbliższym czasie zrobi to kilkanaście kolejnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Odroczenie rozprawy o odszkodowanie dla mieszkańców Okęcia