Odwołanie zostało odrzucone

Magdalena Laskowska
opublikowano: 19-09-2006, 00:00

Arbitrzy UZP uznali, że Computerland nie miał prawa do odwołania od warunków przetargu na wart 50 mln zł projekt systemu IT.

Około 50 mln zł ma kosztować projekt Krajowego Systemu Informatycznego wraz z centralnym węzłem polskiego komponentu SIS II i VIS, który chce zamówić Komenda Główna Policji. W sierpniu komenda ogłosiła konkurs na wykonanie projektu. Jeszcze przed terminem składania ofert zainteresowane firmy zaczęły zgłaszać wątpliwości. Najpierw Prokom złożył protest na niejasne kryteria oceny. Dołączył do niego Computerland (CL), a następnie złożył odwołanie do Urzędu Zamówień Publicznych (UZP).

— Postępowanie jest obarczone wadą prawną, na co chcemy zwrócić uwagę na początku drogi konkursowej, żeby w przyszłości nie dopuścić do unieważnienia go, kiedy będzie finalizowane — mówi przedstawiciel Computerlandu.

Zespół arbitrów UZP uznał w poniedziałek, że CL nie miał prawa do odwołania, bo wcześniej nie złożył własnego protestu, a tylko przyłączył się do innej protestującej firmy. Computerland przypuszcza, że arbitrzy nie uwzględnili obowiązującej od maja nowelizacji prawa zamówień publicznych.

— Umożliwia ona wniesienie odwołania podmiotowi, który się przyłączył do protestu — potwierdza Anita Wichniak-Olczak, rzecznik UZP.

CL nie rozumie argumentów zespołu arbitrów. Jest przekonany, że odrzucenie odwołania np. z powodów formalnych nie wchodzi w rachubę, bo dotrzymał wymaganych terminów. Giełdowa spółka nie podjęła jeszcze decyzji, czy złoży skargę do sądu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Laskowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Odwołanie zostało odrzucone