Odwołano prezesa Zakładów Azotowych w Tarnowie SA

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-06-2006, 16:51

Rada Nadzorcza Zakładów Azotowych w Tarnowie- Mościcach SA (ZAT) odwołała w piątek prezesa spółki Ryszarda Ścigałę - poinformował PAP rzecznik Nafty Polskiej Tomasz Kulikowski.

Rada Nadzorcza Zakładów Azotowych w Tarnowie- Mościcach SA (ZAT) odwołała w piątek prezesa spółki Ryszarda Ścigałę - poinformował PAP rzecznik Nafty Polskiej Tomasz Kulikowski.

Według nieoficjalnych informacji, rada zdecydowała, że nowy prezes firmy zostanie wyłoniony w drodze konkursu.

Ryszard Ścigała był prezesem tarnowskich "Azotów" od 2001 roku. Gdy obejmował firmę, stała ona na krawędzi bankructwa, a jej strata za 2001 rok była największa w historii i wyniosła 186,5 mln zł.

Zarząd pod jego kierunkiem wyprowadził firmę z kryzysu i przygotował do przekształceń własnościowych. W zeszłym roku ZAT odnotowały rekordowy zysk netto, przekraczający 89 mln zł.

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach są największym zakładem w regionie tarnowskim. Produkują głównie kaprolaktam i tworzywa konstrukcyjne oraz nawozy sztuczne. Spółka jest w trakcie prywatyzacji, ale proces ten przedłuża się: na początku kwietnia tego roku zarząd Nafty Polskiej SA, która jest właścicielem ZAT SA, podpisał z niemiecką firmą PCC AG umowę sprzedaży 80 proc. tej firmy. Cena za pakiet akcji spółki została ustalona na 365,76 mln zł.

Wartość pakietu inwestycyjnego wynosi ok. 500 mln zł, w ramach którego PCC AG bezwarunkowo zobowiązało się w ciągu pięciu lat m.in. do budowy instalacji wytwarzania polioksymetylenu oraz dokończenia budowy instalacji granulacji mechanicznej nawozów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane