Odwołano serię strajków w liniach lotniczych Iberia

PAP
opublikowano: 13-03-2012, 10:59

Piloci i personel pokładowy hiszpańskich linii lotniczych Iberia odwołali planowaną kolejną serię strajków przeciwko uruchomieniu przez tego przewoźnika tanich linii lotniczych, poinformowała we wtorek rzeczniczka Iberii.

Jak dodała rzeczniczka, piloci zgodzili się na udział mediatora w sporze z zarządem Iberii. Ze strony związku zawodowego pilotów SEPLA nie udało się uzyskać komentarza - pisze agencja Reutera.

Piloci Iberii zapowiadali 24 akcje strajkowe między 16 marca a 28 maja.

Związki zawodowe pilotów SEPLA i personelu pokładowego Stavla są zaniepokojone możliwością likwidacji tysięcy miejsc pracy z powodu uruchomienia tanich linii Iberia Express, które mają rozpocząć działalność 25 marca i zapewnić połączenia między Hiszpanią a resztą Europy.

Od grudnia piloci Iberii strajkowali już w sumie 12 dni, a 13 lutego do ich protestu przyłączyli się członkowie związku zawodowego personelu latającego Stavla. Iberia w związku z tymi strajkami musiała odwołać około 1400 lotów i poniosła straty w wysokości 36 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane