Odwrót spod szczytów

Sebastian Gawłowski
01-09-2005, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku terminowym przyniosła nowe rekordy hossy. Zwyżka doprowadziła kontrakty do strefy oporu 2260 pkt. Test tych poziomów wydaje się nieunikniony. Jednak wczoraj na koniec sesji przeważyła realizacja zysków. Pierwszym wsparciem jest poziom 2240 pkt.

Notowania rozpoczęły się od kosmetycznej zwyżki o 1 pkt. Kupujący nie czekali na otwarcie indeksu i wrześniowa seria pięła się w górę. Szybko pokonane zostały maksima z poprzedniej sesji oraz sierpniowe szczyty. Futures sięgnęły 2260 pkt. Optymistyczny start kontraktów zweryfikował niewyraźny początek na rynku kasowym. W efekcie najpopularniejsza seria zaczęła się cofać do poziomu otwarcia. Spadek zatrzymał się na 2240 pkt. Zejście na minusy uaktywniło popyt. Kontrakty, które wciąż utrzymują ujemną bazę (około 30 pkt), szybko wróciły w okolice wczorajszych maksów, ale nie na długo. Bliskość oporu podziała deprymująco i zamknięcie wypadło w okolicy minimum sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Odwrót spod szczytów