OECD: inwestycje w Rosji wzrosły, lecz klimat jest niepewny

PAP
opublikowano: 31-07-2008, 16:33

Choć inwestycje zagraniczne w Rosji osiągnęły w ubiegłym roku rekordową wysokość, kraj ten musi zredukować obawy inwestorów o ingerencję władz w gospodarkę i szybciej przeprowadzać reformy - uważa Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w opublikowanym w  czwartek raporcie.

OECD podała, że bezpośrednie inwestycje w Rosji wzrosły w roku 2007 do 52 mld dolarów z 32,4 mld USD w roku 2006. Inwestycje w poszukiwanie i wydobycie bogactw naturalnych potroiły się osiągając niemal połowę wszystkich zainwestowanych środków.

W raporcie napisano, że największą przeszkodą dla dalszych inwestycji w Rosji, zarówno rosyjskich, jak i zagranicznych, pozostaje niepewność związana z polityką rządu, zwłaszcza ryzyko większej ingerencji państwa w gospodarkę i następstwa odkładania niezbędnych reform administracyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / OECD: inwestycje w Rosji wzrosły, lecz klimat jest niepewny