OECD: odwołanie brexitu byłoby pozytywne dla brytyjskiej gospodarki

opublikowano: 17-10-2017, 13:16
aktualizacja: 17-10-2017, 13:17

Drugie referendum, zmieniające decyzję o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, miałoby pozytywny i znaczący wpływ na gospodarkę tego kraju, ogłosiła Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

OECD wskazuje, że po decyzji o brexicie koniunktura gospodarcza w Wielkiej Brytanii jest słaba. Z ostatniego badania przeprowadzonego przez organizację wynika, że brytyjska gospodarka wzrośnie tylko o 1 proc. w 2018 roku. Nie będzie sprzyjała jej z pewnością niepewność dotycząca przyszłych relacji handlowych z Unią Europejską i perspektywa braku porozumienia w tej sprawie do momentu opuszczenia Unii w 2019 roku.

OECD sugeruje w raporcie, że negatywne czynniki wpływające na gospodarkę Wielkiej Brytanii mogą zniknąć jeśli Brytyjczycy zdecydowaliby w drugim referendum o zmianie swojej decyzji o wyjściu z Unii Europejskiej. 

- W przypadku zmiany decyzji o brexicie w drodze politycznej decyzji (zmianie większości, nowym referendum, itp.), pozytywny wpływ na wzrost byłby znaczący – głosi dokument.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, uk.finance.yahoo.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu