OECD: Za wcześnie na podwyżkę stóp w eurolandzie

(Marek Druś)
opublikowano: 29-11-2005, 12:02

OECD uważa, że Europejski Bank Centralny (ECB) powinien wstrzymać się z podwyżką stóp procentowych dopóki wzrost gospodarczy eurolandu nie będzie bardziej trwały. Jean-Philippe Cotis, główny ekonomista organizacji uważa, że właściwy moment nastąpi dopiero za kilka kwartałów.

OECD uważa, że Europejski Bank Centralny (ECB) powinien wstrzymać się z podwyżką stóp procentowych dopóki wzrost gospodarczy eurolandu nie będzie bardziej trwały. Jean-Philippe Cotis, główny ekonomista organizacji uważa, że właściwy moment nastąpi dopiero za kilka kwartałów. Prezes ECB Jean-Claude Trichet zasygnalizował 18 listopada, że bank może zdecydować się na podwyżkę stóp procentowych już na najbliższym posiedzeniu, zaplanowanym na 1 grudnia. Od czerwca 2003 roku podstawowa stopa procentowa ECB utrzymywana jest na poziomie 2,0 proc.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane