OF: dzisiaj obserwuj Agorę i PKO BP

Open Finance
opublikowano: 16-05-2008, 10:20

 

PKO BP - wprawdzie na wczorajszej sesji kurs akcji spadał przy obrotach najwyższych od półtora miesiąca, jednak walory przeceniono o zaledwie 1 proc., co nie jest silną realizacją zysków biorąc pod uwagę zasięg wcześniejszej zwyżki. W tej sytuacji można spodziewać się, że trend wzrostowy będzie kontynuowany i potencjalnie może nawet dojść do 54,00 PLN. Najpierw jednak kurs może wrócić na silne wsparcie na poziomie 47,00 PLN, a przy kontynuacji wzrostów natrafi na opór w okolicach 52,00 PLN. Wskazania MACD, RSI i DMI są pozytywne.

Agora - nie rozpieściła wczoraj swoich akcjonariuszy. Wprawdzie opublikowane wyniki były zgodne z oczekiwaniami i nie wpłynęły znacząco na kurs, jednak informacja o zakupie portali ogłoszeniowych trader.com za 120 mln PLN, to już niespodzianka. Inwestorom nie spodobała się ta rozrzutność i pozbywali się akcji, które traciły już grubo ponad 10 proc. by skończyć sesję 7,3 proc. na minusie. Naturalnie obroty były bardzo wysokie. Tym samym, kurs nie utrzymał się na wsparciu w okolicach 40,00 PLN i jest najniżej od przełomu lat 2006/2007. Nowy dołek jest sygnałem sprzedaży i spore wyprzedanie na RSI raczej daje nadzieję na chwilową poprawę nastrojów wokół spółki.

picturegallery.85f6c434-c688-4ec0-9f91-d87686793ad3

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / OF: dzisiaj obserwuj Agorę i PKO BP