OF: dzisiaj obserwuj akcje Biotonu i KGHM

Open Finance
07-04-2008, 09:52

 

Bioton – pomimo kiepskich informacji jakie płyną ze spółki w ostatnim czasie kurs jej akcji utrzymał się na poziomie 0,80 PLN. Fakt, że wahania wokół niego mają miejsce przy coraz niższych obrotach świadczy o tym, że wkrótce powinniśmy zobaczyć wybicie z tej bazy. Wprawdzie na RSI i MACD obowiązują sygnały kupna (na DMI sygnał sprzedaży), ale przy 0,015 PLN zysku na jedną akcje w 2007 roku ciężko znaleźć fundamentalne uzasadnienie dla ewentualnych wzrostów.

KGHM – w ostatnim tygodniu kurs skutecznie obronił się przed spadkiem poniżej poziomu 100 PLN. To optymistyczny sygnał, bowiem sugeruje, że wybicie z budowanej bazy nastąpi w górę. Jeśli tak się stanie, zasięg potencjalnej zwyżki można ocenić na poziom 115 PLN. Poza wysokimi cenami miedzi na giełdach towarowych za wzrostami przemawiają sygnały kupna na MACD i RSI.

picturegallery.463020a0-b175-4223-a1c8-2eada8757b41

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / OF: dzisiaj obserwuj akcje Biotonu i KGHM