OF: dzisiaj obserwuj akcje GTC i Pekao SA

Open Finance
opublikowano: 03-01-2008, 09:34

 

GTC - wprawdzie druga fala spadków nie przeceniła spółki do poziomu sierpniowych dołków (okolice 38 PLN), a można było się tego spodziewać po spadku poniżej 45 PLN, jednak skuteczna obrona na wsparciu 40 PLN daje nadzieję, że tak nisko już nie zejdziemy. Można to wnioskować po wysokich obrotach podczas wzrostów z ostatnich tygodni oraz wygenerowanych przez MACD i RSI sygnałach kupna. Kluczem do kontynuacji wzrostów będzie przełamanie oporów wyznaczonych przez szczyty z ostatnich miesięcy, czyli obecnie wzrost powyżej 45,00 PLN i dalej 46,50 PLN.

PEKAO - podczas ostatnich dwóch sesji spółka silnie traciła, co przeceniło ją poniżej dołków z sierpnia 2007 i jest najtańsza od prawie roku. Nieudana obrona wsparć w okolicach 230 PLN jest sygnałem sprzedaży, podobnie jak nowy dołek, jednak na najbliższych sesjach można spodziewać się odreagowania w górę, bowiem MACD i RSI pokazują spore wyprzedanie walorów spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Polecane