OF: dzisiaj zwróć uwagę na Bioton i Prokom

Open Finance
10-01-2008, 09:38

 

Bioton - przy bardzo negatywnych nastrojach, jakie panowały na warszawskim parkiecie przez ostatnie dwa tygodnie, spółka radziła sobie całkiem nieźle. Kurs pozostawał w tym czasie w okolicach 0,92 PLN, a na ostatnich trzech sesjach rósł przy bardzo wysokich obrotach. Obecną konsolidację ograniczają poziomy: z góry 0,95 PLN, a z dołu linia łącząca dołki intraday z ostatnich dwóch tygodni. Teoretycznie, taki klin jest formacją kontynuacji trendu, ale na ostatniej sesji mieliśmy próbę wybicia w górę. Być może uda się ono na sesji dzisiejszej, bowiem po ostatnich przecenach wykresy powinny się odbić. Wskaźniki MACD i RSI są neutralne (MACD może wygenerować wkrótce sygnał kupna).

Prokom - również porusza się w klinie, jednak jest on dużo większy. Wsparciem jest poziom 124 PLN, który został dość łatwo obroniony na wczorajszej sesji. Sygnałem sprzedaży będzie spadek kursu poniżej tego wsparcia, natomiast kupnem można się zainteresować przy wzroście powyżej 135 PLN, kiedy zostanie przebity opór trendu spadkowego oraz ustanowiony nowy lokalny szczyt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / OF: dzisiaj zwróć uwagę na Bioton i Prokom