OF: dzisiaj zwróć uwagę na PGNiG i CEZ

Open Finance
opublikowano: 13-06-2008, 09:52

 

PGNiG - papiery spółki od miesiąca znajdują się w silnym trendzie spadkowym, w tym czasie podrożały jedynie podczas czterech sesji, a w czwartek wyceniono je na 3,73 PLN. Akcje są najtańsze od półtora roku, ale chętnych do zakupów nadal brakuje, chociaż sytuacja może się wkrótce nieco ustabilizować, ponieważ zbliżamy się do poziomu 3,58 PLN, gdzie według proporcji Fibonacciego znajduje się poziom docelowy trwającej fali spadkowej. Jeżeli zdoła się on obronić, to w perspektywie kilku tygodni cena powinna powrócić przynajmniej w okolice 4,15 PLN, ale zdecydowane pokonanie wsparcia, do którego dystans jest już niewielki, sugerowałoby duży napór podaży i wstrzymanie się ze zleceniami kupna.


CEZ - walka byków z oporem 181-183 PLN przebiega w trudnym otoczeniu rynkowym, ale mimo tego popyt na akcje czeskiej spółki jest całkiem spory - papiery uniknęły dramatycznej przeceny w mijającym tygodniu, a w ciągu ostatnich sesji podrożały o ponad 10 PLN. Jako wparcie w okolicach 172 PLN zadziałała średnia z 50 sesji i choć wskaźnik MACD co kilka dni daje na przemian sygnały kupna i sprzedaży, to układ obrotów przemawia raczej za wybiciem górą. Jeśli popyt zwycięży całkiem prawdopodobny wydaje się atak na historyczne wierzchołki leżące w okolicach 200 PLN.

picturegallery.2b215181-1614-4c7e-aa69-e6d16a35be7f

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / OF: dzisiaj zwróć uwagę na PGNiG i CEZ