OF: obserwuj akcje Echa i Sygnity

Open Finance
opublikowano: 23-11-2007, 10:11

Radzą analitycy Open Finance, opierając się na  analizie technicznej.


Echo - po silnej fali spadkowej z ostatnich dwóch tygodni kurs zatrzymał się w okolicach 73 PLN i po kilkudniowej konsolidacji wybił w górę przy bardzo dużych obrotach. Jest to sygnał kupna, tym bardziej, że taki wygenerował wskaźnik RSI, a MACD zrobi to przy paru pozytywnych sesjach. Poziomy Fibonacciego sugerują, że odreagowanie powinno sięgnąć przynajmniej poziomu 82 PLN, a przełamanie oporu na 90 PLN będzie oznaczało zmianę trendu na wzrostowy. Spadek kursu poniżej 70 PLN będzie z kolei sygnałem sprzedaży.

Sygnity - listopadowa korekta na małych i średnich spółkach była wyjątkowo dotkliwa dla akcjonariuszy, bowiem Sygnity w ciągu trzech tygodni straciło 50 proc. Ponieważ jednak wczorajsze odreagowanie przebiegało przy niskich obrotach (pięciokrotnie niższych niż środowa przecena) nie należy spodziewać się, że został ustanowiony dołek i trend się odwróci. Spodziewamy się raczej odreagowania, w okolice 40 PLN (RSI pokazuje duże wyprzedanie walorów spółki) i kontynuacji spadków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Polecane