OF: Obserwuj Orlen

OF
opublikowano: 18-06-2009, 10:10

Obserwuj akcje Orlenu - radzą specjaliści Open Finance. 

W tym roku obroty wygenerowane przez inwestorów handlujących akcjami spółki paliwowej tylko raz były wyższe od tych ze środowej sesji. Właścicieli zmieniło ponad 5,7 mln akcji, przy czym oferty składano głównie po stronie sprzedaży. Od początku tygodnia wartość papierów spadła o blisko 12 proc., z czego ponad 7,5 proc. przypadło na ostatnią sesję. Kurs znalazł się dokładnie na wysokości średnioterminowego wsparcia w postaci średniej kroczącej z 50 dni (ok. 28,2 PLN), a wskaźnik MACD dał sygnał sprzedaży. Podobną wymowę, niekorzystną dla posiadaczy walorów spółki, na początku czerwca przybrał wskaźnik RSI - inwestorzy, którzy wycofali się z rynku wówczas, gdy trend wzrostowy nie został jeszcze zanegowany, mieli okazję sprzedać papiery po cenie wyższej o blisko 5 PLN na jednej akcji.

POINFORMOWALI PRZED SESJĄ: 

BBI Zeneris NFI - spółka zależna funduszu - Ozen - zawarła 10-letnią umowę sprzedaży węgla drzewnego i brykietów z niemiecką spółką DHG. Umową objętych jest minimum 19,8 tys. ton, a więc całość planowanej produkcji. Po trzech latach Ozen może wycofać się z umowy, jeśli na rynku mógłby dostać cenę o co najmniej 10 proc. lepszą niż oferowana przez partnera.

Monnari Trade - Deutsche Bank PBC sprzedał wszystkie akcje zwykłe należące do prezesa spółki Marka Banasiaka, a także akcje należące do jego żony. Celem sprzedaży była spłata kredytu.

NFI Magna Polonia - zastawił na rzecz DM BOŚ 6 mln akcji spółki Mediatel, na poczet emisji obligacji funduszu o wartości nominalnej 20 mln PLN. Wartość zastawianych udziałów to ok. 74 mln PLN.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OF

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu