OF radzi: Obserwuj mWIG40

OF
opublikowano: 22-06-2009, 10:26

Obserwuj akcje z indeksu mWIG40 - radzą analitycy Open Finance. Dlaczego?

Indeks średnich spółek w ubiegłym tygodniu przerwał niespotykanie długą serię wzrostową i po piętnastu tygodniach systematycznego podnoszenia się z dołków z końca lutego stracił na wartości ponad 2,6 proc. Przed wzrostową korektą wcześniejszy ruch sprowadził mWIG40 z poziomu 2500 pkt. w okolicę 1220 pkt., zatem w ciągu ok. trzech miesięcy byki zdołały odrobić blisko połowę tego dystansu. W przeciwieństwie do wykresu dziennego, na wykresie tygodniowym nie otrzymaliśmy jeszcze sygnału sprzedaży, ale opór w postaci średniej z 50 tygodni oraz kurczące się obroty sugerują wzmożoną ostrożność i ustawienie zleceń obronnych tuż poniżej 1700 pkt.

OF radzi: Obserwuj mWIG40OF radzi: Obserwuj mWIG40

Poinformowali przed sesją:

Enea - komitet strajkowy podjął decyzję o przeprowadzeniu strajku ostrzegawczego we wszystkich jednostkach Enera Operator Sp. z o.o 22 czerwca w godzinach 7-9 rano.

Żywiec - podpisał z ING BSK umowę kredytową o wartości 250 mln zł. Pieniądze przeznaczone będą na bieżącą działalność spółki, a okres kredytowania mija za dwa lata.

Żurawie - negocjacje ws. przejęcia spółki Grohman zostały zakończone bez zawierania transakcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OF

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu