OF: W środę obserwuj GTC

OF
opublikowano: 18-03-2009, 09:40

Weź pod lupę GTC - radzą w środę analitycy Open Finance. I uzasadniają:

Na początku lutego akcje spółki deweloperskiej kosztowały ok. 11 PLN, a po wtorkowej sesji ich wartość oszacowano na ok. 14,4 PLN za sztukę. Krótkoterminowy trend wzrostowy może zostać zanegowany jeżeli fiaskiem zakończy się testowanie poziomu 13,50 PLN, gdzie obecnie znalazły się średnie kroczące z 20 oraz 50 sesji. Dodatkowo w tej okolicy leży zniesienie 38,2 proc. fali spadkowej trwającej od grudnia do lutego, a wskaźniki RSI oraz STS dały niedawno sygnały sprzedaży. Jeśli jednak popyt wyjdzie obronną ręką z tej potyczki, w perspektywie kilku tygodni możemy spodziewać się powrotu nawet w okolicę 23 PLN za akcję.OF: W środę obserwuj GTC

OF: W środę obserwuj GTCOF: W środę obserwuj GTC

Poinformowali przed sesją:

Bankier  - MCI złożył wniosek, aby spółka przeznaczyła cały swój ubiegłoroczny zysk na wypłatę dywidendy.

Cash Flow - rada nadzorcza odwołała prezesa spółki Igora Kazimierskiego i powołała w jego miejsce Grzegorza Gniadego. Miało to miejsce 22 grudnia, ale od tego czasu odwołany prezes bronił swojego stanowiska kwestionując legalność decyzji rady nadzorczej i pozywając jej decyzję do sądu oraz uniemożliwiając rozpoczęcie pracy nowemu zarządowi. 4 marca sąd rejestrowy wykreślił jego nazwisko z organów spółki i wpisał nowego prezesa, o czym spółka informuje w obszernych komunikatach wyjaśniających.

Telekomunikacja  - zarząd spółki będzie rekomendował akcjonariuszom wypłatę dywidendy z zysku za ub.r. w wysokości 1,5 PLN na akcję (łącznie 2 mld PLN).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OF

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / OF: W środę obserwuj GTC