OF: zwróć uwagę na GTC i KGHM

Open Finance
opublikowano: 28-12-2007, 09:56

 

GTC - pomimo bardzo dobrych nastrojów na wczorajszej sesji spółce udało się jedynie obronić przed spadkami (kurs nie zmienił wartości), chociaż w ciągu notowań był już 4 proc. wyżej. Powstała tym samym świeca w kształcie nagrobka, która jest negatywnym sygnałem. Na pocieszenie akcjonariuszy można powiedzieć, że wczorajszej sesji towarzyszyły niskie obroty, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę, że kurs bardzo łatwo odbił się od oporu na poziomie 62 proc. zniesienia poprzedniej fali spadków (44,67 PLN) wydaje się,że wsparcie na 40,00 PLN znów będzie testowane. Raczej spodziewamy się, spadków w okolice lipcowo-sierpniowych dołków.

KGHM - sytuacja wygląda podobnie jak na GTC, jednak korpus świecy w kształcie nagrobka jest znacznie większy, a górny cień krótszy, co odbiera temu sygnałowi tak negatywny wydźwięk. Wykres tego waloru odbił się od oporu wyznaczonego przez szczyty z ostatnich miesięcy i formalnie, ciągle pozostaje w trendzie spadkowym, jednak wsparcie na poziomie 100 PLN wydaje się bardzo silne. Niejednoznaczne są również odczyty głównych wskaźników: dywergencja na RSI zachęca do kupna, DMI z kolei pokazuje trend spadkowy.
Nie odważymy się zgadywać, w którą stronę nastąpi wybicie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Polecane