Oferta akcji Krosglassu w maju

25-04-2008, 11:12

Krosglass przeprowadzi w maju ofertę publiczną. Kontrolująca go spółka Huty Szkła Krosno, nie sprzeda w ofercie części posiadanych akcji, jak wcześniej planował.

Krosglass poinformował, że KFN zatwierdziła  część aneksów do jego prospektu emisyjnego w związku z publiczną ofertą akcji, zaplanowaną na pierwszą połowę maja 2008 roku.

W ramach oferty spółka przeznacza do sprzedaży 11,75 mln akcji nowej emisji serii B. Zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych będą trwać 7-8 maja. W Transzy Indywidualnej znajdzie się 1,75 mln akcji serii B.

Cena akcji oferowanych zostanie ustalona w przedziale 2,50-3,50 zł. Ostateczna cena zostanie ustalona przed rozpoczęciem zapisów, na podstawie wyników deklaracji Inwestorów Instytucjonalnych złożonych w ramach budowy Księgi Popytu, która potrwa od 5 do 6 maja.

Huty Szkła Krosno nie sprzedadzą posiadanych akcji Krosglassu. Właściciel twierdzi, że nie chce się pozbyć najbardziej rentownej spółki w grupie kapitałowej. Wcześniej zarząd Krosna zamierzał sprzedać część udziałów w Krosglassie i przeznaczyć środki na akwizycje w branży szkła gospodarczego. Do zmiany decyzji doszło po analizie perspektyw rozwoju rynku produktów przemysłowych wytwarzanych na bazie włókien szklanych. 

Po sprzedaży wszystkich oferowanych na rynku publicznym 11,75 mln akcji nowej emisji serii B nowi akcjonariusze obejmą 33 proc. akcji, a w rękach właściciela, Krosno pozostanie 67 proc. akcji.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Oferta akcji Krosglassu w maju