Oferta Bytomia do końca sierpnia

Magdalena Laskowska
opublikowano: 08-08-2006, 00:00

Bytom twierdzi, że nie będzie zwalniać w Warmii, która daje pracę 1,2 tys. osobom. Czy to umożliwi wreszcie prywatyzację?

Zakupu Zakładów Przemysłu Odzieżowego Warmia próbowało już wielu. Na liście kandydatów były m.in. Lusatia i Lubawa, ale do transakcji nigdy nie doszło. Teraz próbuje giełdowy Bytom. Przedstawiciele obu stron są po wstępnych rozmowach. Ustalono, że do końca sierpnia Bytom złoży na ręce wojewody warmińsko-mazurskiego konkretną ofertę. Na razie jest jedynym zainteresowanym.

— Nam zależy na zwiększeniu wydajności przy utrzymaniu zatrudnienia na tym samym poziomie — mówi Jerzy Szczepanik, dyrektor Wydziału Skarbu Państwa i Przekształceń Własnościowych w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

To właśnie wielkość zatrudnienia (aż 1200 osób) była dotąd główną barierą prywatyzacyjną, o czym często mówili poprzedni kandydaci do ręki Warmii. Dla Bytomia to podobno nie jest problem.

— Dla nas to nie jest przeszkoda, wręcz atut. Chcemy zbudować dużą sieć. Ktoś musi uszyć to, co będziemy sprzedawać — deklaruje Tomasz Sarapata, prezes Bytomia.

Pod koniec sierpnia w ofercie Bytom odkryje karty — będzie wiadomo, co chce zrobić z kętrzyńską spółką i ile za nią zapłaci.

— W każdej naszej placówce jest miejsce na płaszcze Warmii — zaklina się Tomasz Sarapata.

Problem w tym, że sieć Bytomia jest bardzo skromna. Na razie liczy 11 placówek. Do końca tego roku będzie ich 20, a na koniec przyszłego 35. Warmia ma tylko własne cztery sklepy, ale chwali się tym, że jest obecna w 100 punktach sprzedaży.

— Proces prywatyzacji jest czasochłonny i potrwa co najmniej sześć miesięcy. Tymczasem, jeśli do 30 czerwca 2007 r., prywatyzacja się nie rozpocznie, to spółka przejdzie z gestii wojewody do rąk ministra skarbu — zastrzega Jerzy Szczepanik.

Kętrzyńska Warmia w 2005 r. miała ponad 40 mln zł przychodów oraz 2-procentową rentowność netto. Bytom miał w pierwszym kwartale 2006 roku 0,7 mln zł zysku netto przy 10,4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Laskowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Oferta Bytomia do końca sierpnia