Oferta Famed Żywiec 10-15 i 17-18 kwietnia

DI, PAP
07-04-2008, 14:59

Zapisy na 5,25 mln akcji serii D odbędą się od 10 do 15 kwietnia w transzy detalicznej i od 17 do 18 kwietnia w transzy dużych inwestorów - podała spółka w prospekcie emisyjnym. Zgodnie z aneksem do  prospektu, przedział cenowy wynosi 18-22 zł za akcję. Spółka zaoferuje 5,25 mln akcji nowej emisji serii D.

Akcje serii D oferowane są inwestorom w dwóch transzach: 0,75 mln akcji w transzy detalicznej, a 3,25 mln akcji w transzy dużych inwestorów. Pozostałe 1,25 mln akcji serii D zostało wydzielonych i stanowią one dodatkową pulę akcji oferowanych, które mogą zostać przydzielone w całości lub w części w każdej z transz, lub nieprzydzielone w ogóle, w zależności od poziomu popytu w ofercie.

Przedział cenowy wynosi od 18 do 22 zł za akcję, co daje wartość emisji w wysokości do 115 mln zł mln zł brutto. Oferującym jest Biuro Maklerskie Banku BGŻ.

Famed Żywiec jest największym polskim producentem wyrobów medycznych i jedyną firmą produkującą kompleksowe wyposażenie dla zakładów opieki zdrowotnej. Około połowa produkcji przeznaczona jest na eksport, łącznie do 110 krajów na całym świecie.

Spółka posiada w ofercie ponad 300 własnych produktów i jest jedynym ze znanych producentów światowych, oferującym kompleksowe wyposażenie szpitali. Oferta obejmuje m.in. stoły i lampy operacyjne, łóżka szpitalne, fotele laryngologiczne i ginekologiczne.

 

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Oferta Famed Żywiec 10-15 i 17-18 kwietnia