Oferta obligacji detalicznych znów taka sama

opublikowano: 25-10-2016, 16:06

Ministerstwo finansów nie zmieniło oprocentowania obligacji detalicznych, które będą oferowane w listopadzie.

Najpopularniejsze wśród klientów obligacje dwuletnie utrzymały 2-procentowy dochód w skali roku, przy czym po pierwszym roku odsetki zostaną doliczone do kapitału, a łącznie z tymi za drugi rok i nominałem zostaną wypłacone dopiero po zakończeniu inwestycji.

W ofercie są ponadto obligacje trzyletnie, których oprocentowanie w pierwszym okresie (sześciomiesięcznym) wynosi 2,1 proc. w skali roku, a później będzie równe stawce WIBOR6M. Papiery czteroletnie również mają oprocentowanie zmienne, które w pierwszym roku wyniesie 2,3 proc., a w kolejnych latach będzie równe inflacji powiększonej o 1,25 pkt. proc. W przypadku obligacji dziesięcioletnich po pierwszym roku zostanie naliczone 2,5 proc. odsetek, a później stawka równa będzie inflacji powiększonej o 1,5 proc. Odsetki w tym przypadku będą wypłacane po zakończeniu oszczędzania. 

Resort finansów po raz drugi zaoferuje także obligacje przeznaczone dla beneficjentów programu „Rodzina 500 Plus”. Będą to papiery 6-letnie ze stawką w pierwszym roku na poziomie 2,6 proc., a w kolejnych równą inflacji powiększonej o 1,75 pkt. proc. Papiery dwunastoletnie kuszą jeszcze wyższym oprocentowaniem (3 proc.) w pierwszym okresie i 2-procentową marżą ponad wskaźnik cen w kolejnych latach. W przypadku obu papierów odsetki są wypłacane dopiero po zakończeniu okresu oszczędzania.   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu