Oferta przejęcia Coffeeheaven ma wartość 36 mln GBP

DI
opublikowano: 16-12-2009, 18:04

Ujawniono szczegóły oferty przejęcia coffeeheaven international przez Costa Ltd., spółkę zależną Whitbread. Oferta wynosi 24 pensy za akcję właściciela sieci kawiarni, czyli 36 mln GBP za  wszystkie.

- Ważne jest, aby zrozumieć, że nabycie coffeeheaven przez Whitbread nie zostanie zrealizowane, dopóki i o ile, nie zostanie uzyskany odpowiedni poziom akceptacji akcjonariuszy oraz nie zostaną spełnione inne warunki zawarte w ofercie - informuje Coffeeheaven w komunikacie prasowym.

Zgodnie z ogłoszoną ofertą, jednym z warunków jej realizacji jest uzyskanie akceptacji oferty przez co najmniej 90 proc. całego kapitału Coffeeheaven. Jeśli nie będzie takiej akceptacji Whitbread może nie przystąpić do zakupu, chociaż działając według swojego uznania, może na późniejszym etapie oferty obniżyć próg do co najmniej 51 proc. akcji coffeeheaven.

- Jeśli warunki Oferty nie zostaną spełnione, oferta nie dojdzie do skutku i coffeeheaven nie zmieni właściciela - zastrzega spółka.

DI 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane