Oferta publiczna akcji Polmosu Białystok po 17 kwietnia

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-03-2005, 17:44

Oferta publiczna akcji Polmosu Białystok rozpocznie się po zaplanowanym na 17 kwietnia terminie złożenia ofert wiążących przez inwestorów z krótkiej listy, biorących udział w rokowaniach na sprzedaż akcji tej spółki.

Oferta publiczna akcji Polmosu Białystok rozpocznie się po zaplanowanym na 17 kwietnia terminie złożenia ofert wiążących przez inwestorów z krótkiej listy, biorących udział w rokowaniach na sprzedaż akcji tej spółki.

    "Założenie jest takie, że po złożeniu ofert wiążących rozpocznie się cały kompleks działań związanych z ofertą publiczną, działania marketingowe spotkania z inwestorami, book building i oferta" - powiedział we wtorek dziennikarzom wiceminister skarbu Dariusz Witkowski.

    Dodał, że termin składania ofert wiążących w rokowaniach został wyznaczony na 17 kwietnia.

    "Chcemy uzyskać jak najlepszą cenę, inwestora, który zapewni spółce rozwój, a jednocześnie zachęci inwestorów finansowych i indywidualnych do kupowania akcji zapewniając w dłuższej perspektywie atrakcyjną stopę zwrotu" - powiedział.

    Polmos Białystok należy w 100 proc. do Skarbu Państwa. 

    We wtorek Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła do publicznego obrotu 11,9 mln akcji Polmosu Białystok, w tym 5,015 mln akcji oferowanych w ramach pierwszej oferty publicznej.  Oferowane akcje stanowią 42,14 proc. kapitału zakładowego.    Resort skarbu planuje poza ofertą publiczną sprzedać nie mniej niż 51 proc. akcji inwestorowi branżowemu.

    Pod koniec lutego cztery podmioty: Polmos Lublin, Bols, Sobieski Dystrybucja oraz Central European Distribution Corporation znalazły się na krótkiej liście do badania Polmosu Białystok.

    Polmos Białystok osiągnął w zeszłym roku 65,5 mln zł zysku netto i 1,17 mld zł przychodów. W 2003 roku miał 36,7 mln zł zysku netto i 973,5 mln zł sprzedaży.  Polmos Białystok zamierza wydać w tym roku na inwestycje około 10 mln zł, podobnie jak w roku 2004. Pieniądze te przeznaczane są na usprawnianie produkcji.

    Polmos Białystok jest jednym z największych producentów wyrobów spirytusowych w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Oferta publiczna akcji Polmosu Białystok po 17 kwietnia