Oferta warszawskiego parkietu na językach

KZ
08-10-2010, 00:00

Co czwarty badany słyszał o zbliżającej się prywatyzacji stołecznej giełdy.

Co czwarty badany słyszał o zbliżającej się prywatyzacji stołecznej giełdy.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Millward Brown można uznać za zaskakujące. Z 1 tys. przepytanych osób zaledwie 44 przyznały, że aktywnie inwestują, a co dziesiąty — że inwestował w przeszłości, ale obecnie już tego nie robi. Połowa badanych uważa, że sprzedaż GPW to korzystne rozwiązanie dla polskiej gospodarki. Co czwarty ankietowany jest przeciwnego zdania.

Jak zapowiedział w środę Aleksander Grad, minister skarbu, prospekt emisyjny warszawskiej giełdy powinien zostać opublikowany już w przyszłym tygodniu.

— Prospekt będzie zatwierdzony wtedy, kiedy będzie spełniał wymogi określone w przepisach prawa — mówi zdawkowo Łukasz Dajnowicz z Komisji Nadzoru Finansowego.

Najbliższe posiedzenie nadzoru zaplanowane jest na wtorek, 12 października. Według wstępnego harmonogramu zapisy na akcje od inwestorów indywidualnych (na razie nie wiadomo, jaka część akcji trafi do transzy dla drobnych graczy) miałyby być przyjmowane w drugiej połowie października, a debiut GPW na GPW zaplanowano na 9 listopada.

Oferta publiczna może mieć wartość nawet 1 mld zł. Resort skarbu zamierza sprzedać prawie 64 proc. akcji. Dzięki zapisom statutowym państwo nie straci jednak kontroli nad giełdą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Oferta warszawskiego parkietu na językach