Ofertę faktoringu można dopasować do potrzeb każdej firmy

  • Materiał partnera
opublikowano: 04-10-2018, 22:00

Jeśli chodzi o faktoring dla przedsiębiorców, oferta przeszła ewolucję i została dopasowana do potrzeb segmentu najmniejszych firm.

To trend, który wydaje się naturalną konsekwencją silnego rozwoju rynku na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Obecnie rynek będzie wchodził w fazę bardziej dojrzałą. Rynek faktoringu w tradycyjnym wydaniu jest skoncentrowany i mocno konkurencyjny — ponad 50 proc. rynku należy do pierwszej piątki faktorów. Naturalną koleją rzeczy jest więc wchodzenie w nowe segmenty klientów. Takim jest właśnie sektor mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z olbrzymim potencjałem do zagospodarowania.

— Należy zaznaczyć, że taki klient ma zupełnie inne potrzeby i oczekiwania odnośnie oferty niż duża firma. Zależy mu na szybkości działania instytucjioferującej usługę, dużej swobodzie w dostępie do niej, a także na prostym i przejrzystym procesie — mówi Tomasz Mazurkiewicz, prezes zarządu ING Commercial Finance.

Rynek w tym segmencie właśnie się rozwija, dochodzą nowe podmioty, fintechy oferujące rozwiązania dla mikroprzedsiębiorców. Również banki już jakiś czas temu dostrzegły w tej dziedzinie obszar do zagospodarowania i zaoferowania swoich produktów w nowym modelu biznesowym — nie w siedzibie banku, ale zdalnie. ING Commercial Finance już od blisko roku oferuje usługi faktoringu dla najmniejszych firm. Dostępne są one online na stronie www.finansowaniefaktur.pl. ING Finansowanie Faktur to elastyczna oferta dla przedsiębiorców, w tym mikro-, dostępna niemal bez warunków wstępnych — wystarczy staż działalności powyżej 12 miesięcy. Po zarejestrowaniu się na stronie www.finansowaniefaktur.pl można zlecić faktury do finansowania — proces ten jest niezwykle prosty i intuicyjny.

— Fakturę można dodać z zapisanego pliku lub zrobić zdjęcie, a cena za usługę jest kalkulowana w czasie rzeczywistym na portalu w momencie przekazywania faktury do finansowania. Oferta dotyczy faktur wystawionych w złotych z terminem płatności do 90 dni. Po otrzymaniu elektronicznego potwierdzenia faktury przez kontrahenta następuje niezwłocznie realizacja finansowania na rachunek klienta — mówi Tomasz Mazurkiewicz.

Oferta ING Finansowanie Faktur jest dostępna również dla firm nie będących klientami ING.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy