Oficjalne potwierdzenie udziału Polski w światowej wystawie Expo w Dubaju

PAP
opublikowano: 25-04-2018, 16:39
aktualizacja: 25-04-2018, 16:42

Polska nawiązała oficjalną współpracę z organizatorami Expo 2020 w Dubaju - poinformowała w środę Polska Agencja Inwestycji i Handlu, której prezes Tomasz Pisula jest Komisarzem Generalnym Sekcji Polskiej Światowej Wystawy Expo 2020.

Tomasz Pisula spotkał się w środę z minister stanu ds. współpracy międzynarodowej i dyrektor zarządzającą EXPO. Podczas wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich szef PAIH towarzyszył wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu, który wręczył Reem Al-Hashimi list premiera Mateusza Morawieckiego potwierdzający nasz udział w wystawie - podała PAIH.

"Nasz udział w Expo Dubaj 2020 postrzegamy jako szansę na wyjątkowo intensywną promocję gospodarczą dla polskich firm oraz wzmocnienie współpracy Polski ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, a także całym regionem Bliskiego Wschodu. Osią prowadzonych w regionie działań polityczno-dyplomatycznych stanie się w szczególności organizacja Dnia Narodowego" – powiedział cytowany w środowym komunikacie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula.

Jak wyjaśnił szef Agencji, wzorem poprzednich wystaw światowych, Polska traktuje udział w Expo wielowymiarowo. Narodowej ekspozycji przygotowanej na terenie wyznaczonym przez organizatorów będzie towarzyszył "program gospodarczy, aktywizujący polskich przedsiębiorców zarówno przed rozpoczęciem wystawy, w jej trakcie, jak i po wydarzeniu".

Szef PAIH zaprosił również firmy z ZEA do współpracy z polskim biznesem. Poinformował, że Agencja realizuje program promocji polskich branż "Brand", organizując stoiska narodowe na kluczowych imprezach targowych na świecie.

"Łącznie aż 10 z nich odbywa się w Dubaju. Wspieramy i będziemy tutaj wspierać rodzimych producentów sprzętu medycznego, usług prozdrowotnych, kosmetyków, IT/ICT, jachtów i łodzi i mebli. To unikalna okazja na poznanie potencjału naszych przedsiębiorstw i nawiązanie długoterminowych kontaktów" – podkreślił Pisula. Dodał, że kompleksową obsługę zarówno polskich, jak i emirackich firm oferuje biuro handlowe PAIH w Dubaju, które odpowiedziało już na blisko 200 zapytań.

Expo 2020 to pierwsza światowa wystawa organizowana w regionie MEASA, który obejmuje obszar Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej. Jak zaznaczyła PAIH, Zjednoczone Emiraty Arabskie utrzymują od blisko dekady pozycję największego partnera gospodarczego i handlowego Polski w świecie arabskim. Od 2013 r. obustronna wymiana handlowa wyraźnie wzrosła i wynosi ok. 1 mld dol. rocznie. Według PAIH wystawa w Dubaju to okazja do "zacieśnienia relacji z młodym, dynamicznie rozwijającym się państwem, o ogromnym znaczeniu dla międzynarodowej ekspansji firm, dla których może być bramą do MEASA".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Oficjalne potwierdzenie udziału Polski w światowej wystawie Expo w Dubaju