Ogłoszono przetarg na budowę drogi ekspresowej S19

PAP
opublikowano: 19-03-2009, 15:17

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosił przetarg na budowę pierwszego na  Podkarpaciu odcinka drogi ekspresowej S19 Stobierna - Rzeszów.

Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, termin składania ofert mija 16 kwietnia.

"Inwestycja zakłada wybudowanie ponad 8-kilometrowego odcinka drogi. Wykonawca będzie musiał również m.in. przebudować istniejące już drogi powiatowe, gminne i gospodarcze, które krzyżują się z projektowaną drogą oraz wybudować urządzenia związane z ochroną środowiska" - dodała Rarus.

To już czwarty przetarg ogłoszony w marcu przez rzeszowski oddział GDDKiA. Poprzednie dotyczyły m.in. budowy odcinka autostrady A4 od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Wschód.

Droga ekspresowa S19 przebiegać będzie przez wschodnie województwa kraju; od przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej do przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku. Łączna jej długość wynosi ok. 570 km. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ogłoszono przetarg na budowę drogi ekspresowej S19